Clubs New Zealand Darts Association

The Invercargill Workingmen's Club Trophy - Nicole Regnaud & Yolande Regnaud representing the Upper Hutt CC are the 2022 Clubs New Zealand, National Ladies Pairs Champions, defeating Rachel Padget & Wendy Scoullar of Bluff RSA in the final, held at the Hornby Club on Thursday 7 July.

Ladies Pairs Main Round:

Last 16:

Helen Makiha & Ashlee Regnaud, Upper Hutt CC No2 def Kit Bennett & Sue Gallagher, Porirua Club No1

Rachel Padget & Wendy Scoullar, Bluff RSA No3 def Justine Branks & Jette Johnson, Invercargill WMC No6

Corrina Walters-Lui & Crystal Walters, Hamilton WMC No1 def Sandy Melgers & Val Brock, Papakura Club No2

Maata Atkins & Raewyn Edwards, Hornby Club No3 def Jos Moana & Terrianne Moana, Tuakau CC No1

Mihi Awatere & Ripeka Te Kira, Brezz N Sport No1 def Grace Padget & Tracy Macdonald, Bluff RSA No1

Tara Mears & Shannon Campbell, Club Waimea No1 def Judy Fenton & Karen Donaldson, Whangamata Club No1

Nicole Regnaud & Yolande Regnaud, Upper Hutt CC No1 def Jane Harrington & Jill Wilson, Kaiapoi WMC No1

Sarah Pitama & Vernaleigh, Hornby Club No1 def Tui Apiata & Pauline Leith, Rangiora RSA No1

Quarter Finals:

Rachel Padget & Wendy Scoullar, Bluff RSA No3 def Helen Makiha & Ashlee Regnaud, Upper Hutt CC No2

Corrina Walters-Lui & Crystal Walters, Hamilton WMC No1 def Maata Atkins & Raewyn Edwards, Hornby Club No3

Mihi Awatere & Ripeka Te Kira, Brezz N Sport No1 def Tara Mears & Shannon Campbell, Club Waimea No1

Nicole Regnaud & Yolande Regnaud, Upper Hutt No1 def Sarah Pitama & Vernaleigh, Hornby Club No1

Sem Finals:

Rachel Padget & Wendy Scoullar, Bluff RSA No3 def Corrina Walters-Lui & Crystal Walters, Hamilton WMC No1

Nicole Regnaud & Yolande Regnaud, Upper Hutt No1 def Mihi Awatere & Ripeka Te Kira, Brezz N Sport No1

Final:

Nicole Regnaud & Yolande Regnaud, Upper Hutt No1 def Rachel Padget & Wendy Scoullar, Bluff RSA No3


Plate Round:

Quarter Finals:

Lucy Dix & Florence Faunch, Hamilton WMC No2 def Mamaeora Ngata-Stevens & Moana Pierson, Kaiapoi WMC No2

Lisa Waerehu & Amy Parry, Invercargill WMC No4 def Renee Aporo & Sjanna Bootten, Porirua Club No2

Rachelle Brightwell & Jodi Arkinstall, Woolston Club No1 def Lynda Tozer & Cara Jordan, Invercargill WMC No5

Robyn McElhinney & Karen Bartlett, Templeton RSA No1 def Noeline Atkinson & Tanyia Neilson, Hornby Club No4

Semi Finals:

Lucy Dix & Florence Faunch, Hamilton WMC No2 def Lisa Waerehu & Amy Parry, Invercargill WMC No4 

Robyn McElhinney & Karen Bartlett, Templeton RSA No1 def Rachelle Brightwell & Jodi Arkinstall, Woolston Club No1

Final:

Robyn McElhinney & Karen Bartlett, Templeton RSA No1 def Lucy Dix & Florence Faunch, Hamilton WMC No2